Infolinia +48 517 754 121

Czuwaj!


Gotowy na Twoją Harcerską Przygodę?
Tylko z naszą Składnica Harcerska!
Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu nową odsłonę starej Składnicy Internetowej.
U nas gwarancja najwyższej jakości produktów przy najniższych cenach. Jeśli czegoś nie ma w naszym sklepie,
nie oznacza to, że tego nie załatwimy. Nie martw się,
dołożymy wszelkich starań, by znaleźć to za Ciebie.
Producenci

Książka "Czym są Sprawności?"

Czym są sprawności.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 23,00 zł 23.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Bibliotek Kręgu płaskiego węzła
Kod produktu: KCSS

Opis

Trudno sobie wyobrazić metodę harcerską bez Sprawności. Są jej niezbędnym elementem. Sprawności budują podstawy różnych umiejętności i wiadomości, które będzie można świadomie rozbudowywać i uzupełniać o kolejne elementy w życiu. Posiadanie sprawności oznacza, że harcerz, czy harcerka są w danym kierunku już przygotowani, zdobyli pewne najniezbędniejsze umiejętności praktyczne i doświadczenie. Sprawności nie mogą być jednak zdobywane powierzchownie, „zaliczane”, ale rzetelnie i uczciwie. Trzeba nie tylko wiedzieć jak wykonać zadanie, zrobić daną rzecz, ale dokładnie i realnie wykonać wszystko zgodnie z opisem próby na sprawność.

Nie powinno się dążyć do zdobywania wszystkich sprawności „jak leci” i zbierania ich „na ilość”, jak to nierzadko można zaobserwować na specjalnych „wstęgach” w niektórych organizacjach skautowych. Wybierając sprawności trzeba kierować się głównie zainteresowaniami harcerki, harcerza ale trzeba zwracać też uwagę na to, czego brakuje do pełnego harcerskiego rozwoju.

Bardzo ważny element naszej pracy z wykorzystaniem Sprawności to podejście do nich, jako do wyzwania i sposobności do indywidualnego rozwoju i zdobycia wiedzy. Dlatego tak ważnym jest, by odnaleźć w przemyśleniach Jadwigi Falkowskiej wyraźne wskazanie Sprawności, jako narzędzia pracy nad sobą, kształtowania charakterów harcerek i harcerzy, a co najważniejsze, budowania poczucia wartości dzięki zdobytej wiedzy i nowym umiejętnościom, a indywidualne pokonywanie coraz wyższych poprzeczek daje więcej satysfakcji.

Sprawności jednak przede wszystkim bardzo konkretnie rozwijają harcerki i harcerzy stąd też powinny być zdobywane jak najczęściej i nie ograniczać się tylko do tych wymaganych regulaminem stopni. Mamy nadzieję, że myśli Druhny Jagi Falkowskiej pomoże Wam odważnie stawiać „kroki na drodze harcerskiego doskonalenia się”. Naszym zdaniem Druhna Jaga najpełniej jak dotąd zgłębiła istotę sprawności harcerskich. Jej przemyślenia nie zdezaktualizowały się i nadal pokazują, jak z tym jednym z podstawowych instrumentów metodycznych trzeba pracować. I ma to swoje zastosowanie wobec harcerek jak i harcerzy.

Wprowadziliśmy drobne uwagi redakcyjne. Pozostawiony dawny regulamin Organizacji Harcerek ma charakter poglądowy i może być przykładem prostoty i sensowności poczynań metodycznych. Do takiej jasności namawiamy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl